top of page

Transport morski z Chin. Cena i koszt kontenera i drobnicy z Chin w czerwcu

Koszt transportu morskiego niezmienia się znacząco w ostatnich miesiącach. Poniżej zestawienie cen i kosztów zarówno transportu LCL jak i FCL z Chin do Polski w czerwcu 2020.Czas transportu w przypadku transportu morskiego


Standardowy transit time wynosi 30-35 dni (wszystko zależy od trasy, portu wypłynięcia i armatora) i praktycznie nic się tutaj nie zmieniło. Niemniej pamiętajcie proszę, że prócz samego czasu płynięcia statku trzeba doliczyć dodatkowy czas na odprawę eksportową, załadunek na statek, zdjęcie kontenera, odprawę importową i dostawę do magazynu. Wszystko to trwa. W związku z tym w zależności czy mamy do czynienia z drobnicą (LCL) czy też pełnym kontenerem (FCL) to trzeba się liczyć że wyniesie 35- 37 dni do aż 45 dni w przypadku LCL.

Dlaczego aż 45 dni na dostawę drobnicy ? Ponieważ dochodzi dodatkowy czas na konsolidację na magazynie spedycji. Często wymaga się, aby towar był złożony z tygodniowym wyprzedzeniem zanim kontener będzię dostarczony do portu. Między innymi z tego względu bardzo często korzystam z transportu kolejowego. Oczywiście, że koszty są wyższe, jednak czas dostawy łącznie zazwyczaj nie przekracza 25 dni od załadunku w Chinach do wyładunku w Polsce.


Chcesz zapoznać się z omówieniem transportu kolejowego, morskiego i lotniczego? Zapraszam do artykułu na ten temat.


Transport morski z Chin - Cena


Proszę pamiętaj że poniższe ceny są orientacyjne. Cena w przypadku transportu z Chin zależy od: warunków incoterms, objętości, wagi, również tego czy to drobnica czy też transport pełnego kontenera.


Poniżej ceny za pełnokontenerowy transport morski z Chin

Kontener 20'DC cena obejmuje dowóz, odprawę itp. Transport morski z Chin pod drzwi to ok. 1450 - 1700 USD. Warunki incoterms: FOB główne porty Chińskie.
Kontener 40'HQ cena obejmuje dowóz, odprawę itp. Koszt za transport morski to ok. 1950 - 2200 USD. Warunki incoterms FOB główne porty Chińskie.


Poniżej ceny za drobnicę w transporcie morskim z Chin:


Przesyłka o objętości 1 m3, waga 1000kg. Warunki FOB Shenzhen. Cena za transport morski: 130 - 170 USD.
Przesyłka o objętości 3 m3, waga 1000kg. Warunki FOB Shenzhen. Cena za transport morski: 270-350 USD.
Przesyłka o objętości 5 m3, waga 2000kg. Warunki FOB Shenzhen. Cena za transport morski: 400 - 550 USD.

Podsumowanie


Aktualnie nie ma zakłóceń w transporcie morskim z Chin.

Można również zaobserwować stabilność cen za transport morski z Chin. Praktycznie od marca ceny są na stabilnych poziomach i w dalszym ciągu nie zapowiada się aby miało coś się zmienić w czerwcu. Niemniej biorąc pod uwagę ożywienie gospodarcze spowodowane uruchomieniem kolejnych gałęzi gospodarek może wysnuć wniosek, że im bliżej będziemy końcówki trzeciego kwartału tym presja, aby podnieść ceny będzie się zwiększać. .

Jeśli chcesz sprawdzić jak wyglądały ceny na transport morski w poprzednich miesiącach to zapraszam tutaj.

Może Cię zainteresuje:

Jak najtaniej i najlepiej wysyłać małe paczki z Chin?

Aliexpress dlaczego ceny przesyłek są tak tanie.

Dlaczego import często się nie opłaca?

Czy koleją można wysyłać baterie, akumulatory i inny niebezpieczny towar?

Próbki z Chin. Jak zamówić? Jak oclić? Jak się przygotować?

Jeśli chcesz poznać wycenę na Twój transport- skorzystaj z formularza.bottom of page