Cło z Chin. Ile wnosi cło na kable USB? Jakie dokumenty są potrzebne importując kable USB z Chin?

Zaktualizowano: 21 mar 2020

Powszechna opinia panuje, że za elektronikę z Chin nie trzeba płacić cła. A jak się to ma w przypadku importu kabli USB z Chin? Jakie dokumenty będą niezbędne, aby wprowadzić produkt do obrotu?Kable USB, a cło


Pierwsza rzecz, którą będziemy chcieli ustalić to cło. Jeśli jeszcze nie czytałeś mojego wpisu na temat tego jak działa system ISZTAR i jakie są przykładowe stawki celne to zapraszam.


Kod taryfy celnej w przypadku kabli USB to : 8544 42 90 90

Cło wynosi : 3,3 %


Nie jest to wysoka stawka celna, jednak trzeba mieć ja na uwadze, gdy sprowadzamy towar z Chin. Warto wcześniej dokładnie policzyć wszystkie koszty zakupu, a cło jest ważnym jego elementem.Czy na kabel USB potrzebne jest CE?


Kabel USB, a CE czy potrzebne jest naniesienie tego oznaczenia? Jest to o tyle ważne, że w sieci można znaleźć bardzo dużo informacji, które sugerują, że nie jest to wymagane. Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy zrozumieć, że już od jakiegoś czasu obowiązują w Polsce dyrektywy nowego podejścia. W myśl tych przepisów każdy wyrób, która podlega pod przynajmniej jedną z dyrektyw powinien mieć znak CE. Więcej na temat CE i oznakowania możesz przeczytać tutaj. Również gdy pisałem na temat RoHS to zwróciłem uwagę, że wymagane jest CE. Zamieszanie w sieci jest dlatego ponieważ wiele stron nie zaktualizowało swoich wpisów po zmianach jakie wprowadziła dyrektywa 2011/65/UE.


Dlatego pisząc wprost - kable USB podchodzą pod dyrektywę RoHS II 2011/65/UE dlatego wymagane jest oznaczenie produktu oznaczeniem CE.


Jeśli chcesz wiedzieć jak powinna wyglądać deklaracja CE to również odsyłam do wcześniejszego artykułu.Jakie jeszcze dokumenty będą potrzebne przy imporcie kabli USB z Chin?Aby móc dokonać odprawy i wprowadzić towar na teren Unii Europejskiej będzie potrzebne :Więcej na temat tego jakie dokumenty są niezbędne w przypadku importu z Chin omówiłem w tym wpisie.


Warto pamiętać, że na potrzeby odprawy celnej trzeba przetłumaczyć fakturę. Nie wymagane jest, aby robił to tłumacz przysięgły lub aby całą fakturę słowo w słowo tłumaczyć. Wystarczy, że importer przetłumaczy wszystkie pozycje handlowe na fakturze. Np. Kable USB i do tego poda kod taryfy celnej. W przypadku kiedy nie podamy kodu taryfy celnej to agencja celna na bazie swojego doświadczenie zasugeruje kod jaki powinien być użyty przy danej pozycji.
625 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie