INSPEKCJE, KONTROLA TOWARU

Jedną z najważniejszych usług jaką zapewniam klientom gdy interesuje ich import z Chin to inspekcja towaru w fabryce. W ramach usługi inspekcji wykonany jest szereg czynności by być pewnym, że Państwa towar jest taki jaki miał być. 

Najważniejsze usługi to :

1. Kontrola w trakcie produkcji od momentu momentu wyprodukowania 10-20% Państwa zamówienia. Inspektor jedzie na miejsce do fabryki i dokumentuje postępy i sprawdza zgodnie z Państwa życzeniami wszystkie umówione parametry zamówienia. Kontrola kończy się gdy całość towaru jest wyprodukowana.

Zaletą tego typu kontroli jest to że posiadają Państwo wgląd na cały proces produkcyjny. Każdy raport jest gotowy do 24h.

press to zoom
1/1

2. Kontrola po produkcyjna. 

Jedna z najczęściej wybieranych opcji. Kontrola odbywa się gdy towar jest wyprodukowany przynajmniej w 70-80% a najczęściej gdy towar jest ukończony. Pozwala ustalić czy towar został wyprodukowany zgodnie z Państwa życzeniami. Kontrola po produkcyjna jest tańsza niż pełna kontrola. Pomaga również uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek przy dostawie u Państwa w magazynie. Jest to również ostatni możliwy etap na wychwycenie błędów, zmianę lub naprawę elementów które Państwu się nie podobają lub są zrobione niezgodnie z zamówieniem. Inspekcja odbywa się w fabryce i raport z kontroli dostępny jest zazwyczaj do 24 godzin od wizytacji.

Jak wygląda taka inspekcja, kontrola w fabryce ?

Nasz pracownik wyciąga z poszczególnych kartonów towar i sprawdza zgodnie z listą kontrolną zatwierdzoną przez Państwa. Może sprawdzić np. wymiary fizyczne czy się zgadzają, opakowania czy są poprawne, jest w stanie sprawdzić czy towar faktycznie jest wykonany z niepalnego materiału, sprawdzi etykiety, ilości, zrobi zdjęcia lub nagra film itp. 

3. Kontrola przy załadunku kontenera

 

W tym przypadku już nie chodzi o samą jakość, ale czy towar i ilość zgadza się z tym co jest ładowane do kontenera. W tym celu nasz pracownik sprawdzi losowo kartony, otworzy je, przeliczy czy wszystko się zgadza. Działamy zgodnie z Państwa oczekiwaniami więc otwarty może być każdy karton lub też co 5, 10 itp.

W tym czasie jesteśmy w stałym kontakcie z Państwem i jeżeli są jakieś różnice lub problemy to informujemy Państwa jak najszybciej.  Całość dokumentujemy fotografiami.