IMPORT Z CHIN

Pomagamy naszym klientom w kompleksowy sposób importować z Chin. Wystarczy tylko, że skontaktujesz się z nami i wskażesz producenta bądź fabrykę z której chciałbyś sprowadzić towar. My zajmiemy się za Ciebie resztą. Poprowadzimy Cię krok po kroku i pomożemy uniknąć pułapek.

Co oferujemy i jak to wygląda w praktyce?

Image by Nilantha Ilangamuwa

W wielkim skrócie: wyślij nam zdjęcia, nazwę produktu, ilości itp. a my zajmiemy się resztą

Czym się zajmiemy?

Sprawdzimy certyfikaty, wyślemy dyspozycje co powinno się znaleźć na opakowaniu, zamówimy próbki (o ile będziesz chciał), przypilnujemy produkcji, zorganizujemy inspekcję (o ile będziesz chciał), zlecimy transport, dopilnujemy odprawy celnej i poprowadzimy całość do momentu gdy towar znajdzie się na Twoim magazynie. 

Poniżej opis całego procesu krok po kroku.

1. Kontaktujesz się z nami i przesyłasz informacje co chcesz kupić i w jakiej ilości. Sprecyzuj co chcesz abyśmy zrobili. Czy chcesz abyśmy zorganizowali próbki, czy opakowanie ma być dedykowane, czy mamy sprawdzić fabrykę jak również czy oczekujesz, że sprawdzimy wszystkie certyfikaty jak i opisy na opakowaniach. Upewnimy się by nie było problemów z odprawą. Pamiętaj odprawa będzie na Twoją firmę, dlatego zadbaj, aby posiadać numer EORI przed odprawą (jak to zrobić?)

2. Wysyłamy zwrotnie wycenę za nasze usługi. Na początku może to być tylko kwestia zorganizowania próbek.

3. Po akceptacji. Wysyłamy fakturę za nasze usługi. Po opłaceniu przystępujemy do pracy. 

4. W zależności od skali działań. Negocjujemy dodatkowo lepsze ceny, bądź warunki płatności. Znamy język Chiński (mandaryński) co sprzyja uzyskaniu lepszych warunków. Sprawdzamy dokumentację i certyfikaty. Gdy wszystko jest potwierdzone - wpłacasz zaliczkę dostawcy na rozpoczęcie produkcji. Jeśli towar jest dostępny na magazynie dostawcy - płacisz bezpośrednio za towar. 

5. Nadzorujemy produkcję, szczególnie zwracamy uwagę na odpowiednie oznakowania. Jeśli towar  jest gotowy lub wyprodukowany to możemy na Twoje życzenie przeprowadzić inspekcję. Również możemy zlecić nadzór nad załadunkiem.

6. Organizujemy transport. W Twoim imieniu wyszukamy i znajdziemy najtańszy transport z Chin do Polski. Poinformujemy Cię o wszystkich opcjach i damy wybór. Tobie pozostanie tylko opłacenie transportu.

7. Zajmiemy się odprawą celną. Przygotujemy dokumentację (faktura, packing list, BL), deklaracja CE, tłumaczenie, wskażemy kody celne itp. Odprawa będzie na Twoim firmę. Po opłaceniu opłat celno-skarbowych - towar będzie dostarczony na Twój magazyn.